بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» مفهوم بازاریابی برونگرا چیست؟

بازاریابی برونگرا با ارائه تبلیغات در پلتفرم های عمومی و با بهره گیری از ارتباطات بین‌فردی به دنبال آن است که به مصرف کنندگان دسترسی پیدا کند.

این بازاریابی در حقیقت همان بازاریابی سنتی می باشد که با توجه به همه گیر شدن استفاده از اینترنت و تمایل شدید به استفاده از شبکه های اجتماعی، از رونق افتاده است.


تعریف بازاریابی برونگرا یا Outbound Marketing

این بازاریابی به دنبال آن است با نشر سریع اخبار وجود کالا یا خدماتی، درباره آن محصول یا خدمات ویژه توسط روش های قدیمی بازاریابی، گفتگویی را تنظیم کند. با وجود استراتژی های بسیار زیادی که به تدریج روی کار آمده اند و منسوخ شده اند، بازاریابی برون گرا از استراتژی های ماندگار است که هنوز هم به کار گرفته می شود.


اهمیت استفاده از Outbound Marketing

این نوع بازاریابی می تواند به صورت تبلیغات تلویزیونی کاملاً عمومی و یا ملاقات های حضوری و شخصی و ... انجام شود. در همه متدهای بازاریابی برونگرا، نمایندگان فروش داخلی سرنخ های فروش و یا مشتریان راغب را دنبال می کنند.

در سال های گذشته، بازاریابی سنتی با بازاریابی درونگرا در موارد متعددی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. بازاریابی درون گرا بیشتر بر فضای وب متمرکز است و سبب دسترسی آسان به شرکت در بستر اینترنت می شود. بنابراین بدون استفاده از روش های تهاجمی که در بیرون صورت می گیرد می توان به راحتی در فضای اینترنت به جذب مشتری اقدام نمود.

تمامی شرکت های بزرگ بر نتیجه بخش تر و کارآمدتر بودن بازاریابی درون گرا نسبت به بازاریابی برونگرا ، اعتقاد دارند. تا هنگامی که همه افراد با شرکتی آشنا شوند و آن را مورداطمینان بدانند، بازاریابی درون گرا به صورت اندک رخ خواهد داد. بازاریابی درون گرا مثل رشد پیوسته یک ارتباط است. ولی بدون انجام معارفه اولیه، نمی توان ارتباطی را شکل داد. بازاریابی برون گرا، شانس این برخورد اولیه را به مقدار زیادی افزایش داده تا بعد از آن، احتمال توسعه ی ارتباط کاری افزایش پیدا کند.


ابزارهای بازاریابی برونگرا چیست؟

تمامی ابزارهای سنتی برای پیاده سازی این ابزار، قابل استفاده می باشند که از جمله آنها می توان به سمینارها و همایشات، پیامک های تبلیغاتی، بازاریابی تلفنی، بازاریابی حضوری، ایمیل های اسپم، تبلیغات روزنامه ای، تبلیغات تلویزیونی، کارت پستال ها، تبلیغات روی خودکار، تبلیغات چاپی، تبلیغات روزنامه ای و ... اشاره نمود. با بهره گیری از این ابزارها می توان به نتایج موردانتظار از بازاریابی در این زمینه دست پیدا نمود.


حرکت از بازاریابی برون گرا به سمت بازاریابی درون گرا

بهتر است به جای آنکه در جستجوی مشتری باشید، شرایطی را فراهم نموده که مشتری به سوی شما بیاید. با بهره گیری از پتانسیل بازاریابی درون گرا می توان شرایطی را ایجاد کرد که مشتریان به سمت شما آمده و شما را دنبال کنند. جهت حرکت از بازاریابی برون گرا به سمت بازاریابی درون گرا باید به راه اندازی یک وب سایت اقدام کنید. پس از راه اندازی وب سایت باید برای جلب توجه موتورهای جستجو تلاش کنید تا به رتبه های اول در صفحات نتایج جستجو دست پیدا کنید.


مزایای مهم بازاریابی برونگرا

Outbound Marketing، نقطه شروع ارتباط با مشتریان می باشد. این مسئله برای کسب و کارهای تازه راه اندازی شده و گمنام، بسیار اهمیت دارد تا در شرایط بهتری با افراد آشنا شوند و خود را به آنها معرفی کنند. یکی از دستاوردهای ارزشمند Outbound Marketing، برندسازی سریع می باشد. برای برندسازی در بازاریابی درونگرا به زمان نیاز دارید، در حالیکه در Outbound Marketing سریعتر دیده می شوید. البته برای برندسازی به این روش باید توجه نمود که در چشم مخاطبان عادی نشوید. میزان موفقیت کمپین های تبلیغاتی به شیوه و رسانه ای که از آن بهره گرفته می شود، وابسته می باشد. بنابراین با این روش می توانید سریعتر مطرح شوید و برای اینکار، هزینه کمتری درنظر بگیرید.

 

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده