بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» مقایسه سئو و اینستاگرام مارکتینگ

مقایسه سئو و اینستاگرام مارکتینگ

مقایسه سئو و اینستاگرام مارکتینگ برای افرادی که قصد انتخاب یکی از این روش ها را برای فروش محصولات خود دارند، مفید خواهد بود.

امروزه خریدهای اینترنتی بسیار رایج شده است. اغلب کسب و کارها، محصولات یا خدمات خود را به صورت غیرحضوری و آنلاین ارائه می دهند. از روش های فروش آنلاین می توان به سئو و بازاریابی در اینستاگرام اشاره نمود.


دلیل انتخاب سئو برای بازاریابی

سئوی وب سایت، بهترین بستر برای بازاریابی دیجیتال است. طراحی وب سایت، نخستین گام برای بازاریابی دیجیتال می باشد. با طراحی و راه اندازی وب سایت به آسانی می توان از سایر بسترهای بازاریابی دیجیتال بهره گرفت. به منظور ارائه خدمات و محصولات، طراحی وب سایت لازمه موفقیت در این زمینه خواهد بود. زمانی که برای بازاریابی، وب سایت خود را بهینه سازی می کنید و به رتبه های بالا در صفحات نتایج جستجو می روید، به کسب و کار خود اعتبار می بخشید.

وب سایت ها، امکانات بیشتری برای خریدهای آنلاین و ارائه خدمات غیرحضوری دارند. به همین علت، افراد وب سایت ها را برای خرید محصولات و خدمات انتخاب می کنند. زیرا آنها به وب سایت ها بیشتر اعتماد می کنند. هدف از طراحی و راه اندازی وب سایت، صرفاً بازاریابی نیست.


دلیل انتخاب اینستاگرام برای بازاریابی

مقایسه سئو و اینستاگرام مارکتینگ نشان می دهد که هر دو می توانند برای موفقیت کسب و کارها، مؤثر باشند. اما اثربخشی هر یک از آنها متفاوت است. اینستاگرام، بسیتر دیگری برای بازاریابی است که می توان به صورت مؤثر به افزایش فروش و جذب مشتری منجر شود.

بازاریابی اینستاگرام می تواند آمار بازدید از وب سایت فروشگاهی را افزایش دهد. هر شخصی می تواند در اینستاگرام دارای حساب کاربری باشد. محبوبیت اینستاگرام بسیار زیاد است و این مسئله کاملاً روشن است. اغلب افراد در اینستاگرام حضور دارند. همین مسئله سبب شده است که اینستاگرام، بستر خوبی برای افزایش فروش و بازاریابی باشد.


ارتباط سئو و اینستاگرام

در ارتباط با مقایسه سئو و اینستاگرام مارکتینگ باید بدانید که این دو می توانند مکمل یکدیگر باشند. در صورتی که برای کسب و کار خود وب سایتی راه اندازی نموده اید، برای افزایش بازدید و ترافیک وب سایت خود می توانید از بستر اینستاگرام استفاده کنید. در واقع شما می توانید در آخر هر پست در اینستاگرام، آدرس وب سایت خود را بنویسید و از مخاطبان خود درخواست کنید که برای بازدید محصولات جدید و خواندن مقالات جدید و دیگر کارها به وب سایت مراجعه کنند. بنابراین جذب مشتری هم از طریق اینستاگرام و هم از طریق وب سایت، امکان پذیر است و این دو می توانند به موفقیت بیشتر یکدیگر کمک کنند.


مقایسه سئو و اینستاگرام مارکتینگ و نتایج حاصل:

مزایای اینستاگرام شامل استفاده رایگان از اینستاگرام، استفاده راحت و آسان از اینستاگرام، تعامل مستقیم با کاربر، موفقیت بیشتر در صورت بازاریابی درست و ... است. اما معایب اینستاگرام این است که امکان دسته بندی برای محصولات وجود ندارد. همچنین امکان ایجاد درگاه پرداخت در اینستاگرام وجود ندارد. همچنین باید مشکلات فیلتر اینستاگرام را درنظر بگیرید. اگر اینستاگرام فیلتر باشد و کاربران به فیلترشکن دسترسی نداشته باشند، زحمات شما برای تولیدمحتوا و بازاریابی در اینستاگرام به هدر خواهد رفت.

برای مقایسه سئو و اینستاگرام مارکتینگ باید به مزایا و معایب وب سایت نیز اشاره کنیم. مزایای وب سایت شامل جستجوی کاربران، عدم فیلترینگ وب سایت و دسترسی همیشگی به آن، امکان پرداخت آنلاین و ... می باشد. اما باید به این مسئله اشاره کرد که هزینه طراحی وب سایت، زیاد است. در حالیکه ایجاد صفحات در اینستاگرام، هیچ هزینه ای ندارد.

لذا برای بازاریابی در اینستاگرام، هزینه خاصی نخواهید داشت. مسئله دیگر این است که برای موفقیت در سئو سایت باید صبور بود. نتایج حاصل از سئوسایت کمی زمان بر است. اما در اینستاگرام سریعتر می توان مطرح و معروف شد. 


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده